Ale po co Ci to uwodzenie

Ale po co Ci to uwodzenie?

Ciekawe pytanie powracające niczym bumerang w rozmowach ze znajomymi, którzy wiedzą czym się zajmuję.
Po kilku sekundowym monologu w głowie, który wygląda mniej więcej tak:
Poważnie? Znowu muszę tłumaczyć, dlaczego jest to jedna z lepszych rzeczy które można robić?

Robię lekki uśmiech, bo wiem, że za chwilę dojdziemy do podobnych wniosków.
Z całej masy pozytywnych rzeczy, które możemy wynieść z uwodzenia, podam trzy, które według mnie są jednymi z najważniejszych, jak nie najważniejsze.
Nawet jeżeli sam nie jesteś do końca przekonany czy warto ruszyć z domu, przezwyciężyć ścisk w żołądku na widok pięknej kobiety i zacząć rozmowę, to myślę, że ciężko Ci będzie zakwestionować te punkty. No bo jak się można nie zgodzić z tym, że…

Uwodzenie kobiet to fajne przygody które zostaną z nami do końca życia.

Pisząc te zdanie, instynktownie wracam pamięcią do miłych wspomnień. Trochę ich się nazbierało na przestrzeni tych wszystkich lat i zastanawiam się, jak faceci na własne życzenie mogą pozbawiać się wspólnych chwil z kobietami? Na wspomnienia związane z własną rodziną i dziećmi przyjdzie czas, dlatego dopóki jesteś młody i nie masz żadnych zobowiązań to zastanów się z czego będziesz czerpać większą przyjemność, by w wieku 50 lat patrząc na żonę z upiętym kokiem w kształcie cebuli nie przechodzić kryzysu wieku średniego, i nie mieć żalu do siebie o niewykorzystaną młodość. Czy będąc starcem nie będziesz miło patrzył w przeszłość wiedząc, że doświadczyłeś pocałunku bez słów, złamanego serca, tańcu w deszczu czy seksu w klubowej toalecie? Ale tu już musisz sobie sam na to pytanie odpowiedzieć.

Uwodzenie daje wybór.

Poznając kobiety poznajesz ich psychikę. Dziesiątki randek, setki odrzuceń, tysiące sukcesów, wyrobią w Tobie intuicję i będziesz wiedział, jakie cechy pożądasz u kobiety, a na jakie się kompletnie nie godzisz. Zdobędziesz umiejętność, na podstawie której, po pierwszej randce będziesz wiedział czy wasza znajomość nie wyjdzie poza właśnie wypitego drinka, czy może przekroczy próg Twojej sypialni. Będziesz wiedział, że mała skaza w osobowości dziś, przerodzi się w denerwującą cechę za parę lat. Nie gódź się na bylejakość i nie zostawiaj niczego przypadkowi, a już tym bardziej wejścia w związek z kobietą, z którą zamierzasz spędzić kolejne kilkadziesiąt lat. Nawet w tym momencie bez większego wchodzenia w przeszłość jestem w stanie opowiedzieć historię kilku znajomych, którzy weszli w toksyczne związki przez które ich życie potoczyło się w zupełnie innym kierunku niż się tego spodziewali. Ale analiza tych przypadków to temat na inny wpis.

Uwodzenie zmieni Twoją osobowość.

Bardzo możliwe, że uwodzenie zmieni Cię jako człowieka. Dzięki uwodzeniu odnajdziesz nieznane obszary swojej osobowości.
Twoja ostrożność zamieni się w otwartość, powaga w gadatliwość, a zrównoważenie w beztroskę. Ale czy cechy ekstrawertyka nie są właśnie tymi najbardziej pożądanymi przez większość kobiet?
Pójdźmy trochę dalej w tym twierdzeniu.
Czy cechy ekstrawertyka nie są cechami najczęściej pożądanymi zarówno w pracy jak i życiu codziennym ? Może właśnie one otworzą Ci drzwi możliwości, chociaż do tej pory nie udało Ci się dostać nawet na wycieraczkę?
Czy otwartość może być postrzegana gorzej niż wieczne zamknięcie w sobie na nowe doświadczenia i ludzi? To właśnie ta cecha osobowości popycha nas do wspaniałych przeżyć którymi dzielimy się tylko z tymi nieoceniającymi nas przyjaciółmi.
Również tak złowieszczo postrzegana beztroska, jest w moim postrzeganiu bardzo dobra, bo 99% naszych najczarniejszych myśli nigdy się nie ziści.

Jeżeli doszedłeś do końca i dalej zadajesz pytanie: „Ale po co Ci to uwodzenie?” to prawdopodobnie, ten jeden jedyny procent założył Ci emocjonalny kaganiec, który skutecznie ogranicza Twoje działania i ruchy. I tak jak pies może jedynie liczyć na dobrą łaskę swojego Pana, tak Ty z jego rozpięciem możesz sobie poradzić samemu. Ale tu będzie potrzebna duża dawka samozaparcia, połączonego z dobrze ukierunkowanym działaniem.
Działaniem zajmij się Ty, natomiast pozwól mi je dobrze ukierunkować by było ono jak najmniej bolesne a najbardziej dla Ciebie skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *